Tom Ford Black Orchid Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Tom Ford Black Orchid Bayan Parfüm

Siyah Orkide açıklamalı Black Orchid modeli, 2006 yılında parfüm üreticisi Givaudan'ın parfüm yaratıcıları tarafından oluşturulmuş bir parfüm. Oryantal şiir olarak ilan edilmiştir. En iyi notaları Fransız yasemini, siyah truffle, ylang-ylang, frenk üzümü ve efervesan ile özel narenciye içeriklerine sahiptir. Çiçekli, baharatlı kalbinde Tom Ford'un siyah orkidesi ve tabanda odunsu notalar (paçuli ve sandal ağacı), koyu çikolata, tütsü, kehribar, vetiver, vanilya ve balsam bulunur. İçerisindeki sıradan bir orkide olmayıp, biraz daha garip ve nadir bulunan bir notaya sahiptir. Tom Ford markasının en hit yapmış modellerinden biri olan Black Orchid, 50 ml ve 100 ml şişelerde Eau de Parfum -EDP- ve 15 ml şişe içerisinde pahalı bir mebla ile satılan Pure perfume olarak piyasada bulunabilir. Tom Ford, Gucci veya Yves Saint Laurent gibi prestijli markalar için çalıştıktan sonra 2006 yılında lüks markasını piyasaya sürdü. Black Orchid piyasaya sürdüğü ilk kokulardan biridir.Eşsiz koku, cesur akortları ve unisex bir parfüm olmasıyla dikkat çekti. Tom Ford Black Orchid incelememizde bu klasik kokuya daha yakından bakalım.

Tom Ford Black Orchid parfüm kimin eseri?

Siyah Orkide diye de tanımlayabileceğimiz bu harika parfüm, 2006'dan beri Tom Ford koleksiyonunun bir parçası olmuştur. Tom Ford, 90'lı yıllarda Perry Ellis'teki bir işle moda ve lüks dünyasına girdi. Birkaç yıl Gucci için çalıştı ve mücadele eden bir markayı başarılı bir şirkete dönüştürdü.  Gucci ve Yves Saint Laurent gibi klasik markalar için çalıştıktan sonra Tom Ford kendi markasını kurdu. Kadınlar için Tom Ford Black Orchid (unisex demek daha doğru olur), ünlü bir gül parfümü olan Rose Prick gibi ürünleri veya Ombre Leather gibi erkekler için benzersiz kokuları içeren bir koleksiyonun parçasıdır.  Tom Ford'un erkek kokuları, baharat, deri veya yasemin çiçeğini harmanlayan ince notaları sayesinde kolayca tanınır.

Tom Ford Black Orchid Koku Notaları nedir?
Tom Ford Black Orchid parfümleri unisex kokulardır. Geleneksel olarak kadın kokularıyla ilişkilendirilen bir akort karışımı ve genellikle erkek kokularını karakterize eden bazı unsurlar bulacaksınız. Paçuli ve vanilya, bu kokunun baskın notalarından ikisi. Paçuli sıcak ve baharatlı bir notadır ve vanilya bu elemente denge ve tatlılık getirir. Paçuli yağı, ahşap, tatlı ve baharat notalarını harmanladığı için kokularda yaygın bir bileşendir. Cesur kokularda ortak bir not olan tütsüye benzer bir profile sahiptir. Parfüm, adını egzotik çiçekli notalarından alır. Fransız yasemini, trüf, siyah frenk üzümü, narenciye ve ylang-ylang gibi kokuları tanıyacaksınız. Duygusallığı ve Doğu'yu çağrıştıran egzotik bir karışım.  Black Orchid ayrıca sandal ağacı, çikolata ve amber gibi daha koyu akortlara sahiptir.  Genel olarak, sandal ağacı, paçuli, çikolata veya kehribar gibi erkeksi unsurları çiçekler ve narenciye gibi bazı kadınsı notalarla harmanlayan benzersiz bir profil. Baharat, tatlılık, odunsuluk ve çiçekli notaların karışımı eşsiz bir koku ile sonuçlanır. Unisex kokuların geleneksel kodlarını kıran bir şey arıyorsanız Tom Ford Black Orchid harika bir seçenek. Tatlı ve baharatlı notaları harmanlayarak ilginç bir etki yaratan zengin ve şehvetli bir parfüm. Bireyselliğinizi ifade eden cesur bir koku istiyorsanız idealdir. 

Black Orchid parfümü nerede kullanmalısınız?
Tom Ford'dan Black Orchid çok yönlü bir koku. Egzotik çiçekli notalar ve hafif narenciye kokusu onu yaz için uygun kılarken, baskın baharat ve vanilya notaları bu kokuyu daha soğuk aylar için mükemmel kılar. Ancak, egzotik profili nedeniyle bu kokunun bahar için fazla cesur olduğunu düşünüyoruz.  Üst notalar narenciye ve çiçeksi kokuları vurgular. Orta ve alt notalar, koyu ahşap tonları ve daha belirgin hale gelen paçuli ve vanilya karışımı ile sıcak ve baharatlı bir profile sahiptir. Akşamları giyeceğiniz bir şey için bu parfümü günün ilerleyen saatlerinde uygulamanızı öneririz. İlk hafif notalar taze ve öğleden sonra için uygundur, ancak daha koyu orta ve alt notaları gece giyimi için bırakmak en iyisidir. Sıcak, baharatlı ve egzotik profili ile özel günler için kesinlikle doğru koku. Saçınıza parfüm sürmeyi seviyorsanız, farklı akorların ince karışımı çok ilginç olabilir ancak zengin profili nedeniyle bu kokuyu başkalarıyla birlikte kullanmanızı önermiyoruz. Parfüm şişesinin sade tasarımını seviyoruz. Hem klas hem de zamansız. Tom Ford Black Orchid basit dikdörtgen kutu içinde satılmaktadır. Siyah bir karede basılmış markayı ve kokuyu bulacaksınız. Kokunun adını öne çıkarmanın basit ama etkili bir yolu. Parfüm şişesi altın desenli siyahtır ancak altın bir çeşidi de bulabilirsiniz. Şekil ilginçtir çünkü şişenin tabanı için daha keskin açıları üstte yuvarlak bir tasarımla harmanlar. Bu şekil, kokunun unisex doğasını çağrıştırıyor.  Şişe, yüzeyindeki çıkıntılar sayesinde öne çıkıyor. Bu çıkıntılar, sizi şişeye dokunmaya davet eden ilginç bir doku oluşturur.  Tom Ford Black Orchid şehvetli ve lüks bir koku. Unisex profili nedeniyle moderndir ancak farklı notalar, çok çeşitli parfümlerde bulacağınız klasik kokulardır ve bu kokunun asla modası geçmemesini sağlar.  Farklı notaların benzersiz karışımını seviyoruz. Egzotik çiçekler veya turunçgiller ve kehribar veya tütsü gibi bazı erkeksi unsurlarla bazı benzersiz kadınsı notalar vardır. Çok az koku bu farklı unsurları yan yana getirir. Baharat ve tatlı kombinasyonu, öne çıkan bir koku istiyorsanız veya özel bir gün için bir açıklama yapmak istiyorsanız mükemmeldir. Ancak kalın profil günlük kullanım için uygun değildir.2014 yılında Tom Ford, Velvet Orchid kokusuyla bu kokuya yeni bir yorum getirdi. Kadife Orkide, çiçeksi, tatlı ve pudramsı bir his veren daha geleneksel bir kadınsı koku istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken iyi bir alternatiftir . Kadife Orkide, Kara Orkide'yi anımsatan bazı kehribar, vanilya ve sıcak baharat ipuçlarına sahiptir ancak cesur paçuli notunu atlar.  Black Orchid, geniş bir auraya sahip uzun süre kalıcı bir parfümdür. Ofiste veya parfüme duyarlı kişilerin çevresinde giymeniz gereken bir şey değil.

Üst Nota
Gardenya

Gardenya

Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Yasemin

Yasemin

Bergamot

Bergamot

Mandalina

Mandalina

Limon

Limon

Orta Nota
Orkide

Orkide

Baharatlı notalar

Baharatlı notalar

Gardenya

Gardenya

Meyve notaları

Meyve notaları

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Yasemin

Yasemin

Lotus

Lotus

Alt Nota
Bitter çikolata

Bitter çikolata

Paçuli

Paçuli

Vanilya

Vanilya

Tütsü

Tütsü

Kehribar

Kehribar

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Misk

Misk

Tom Ford Black Orchid Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Tom Ford Black Orchid Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 26 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 75 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 75 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
75%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
75%
26 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
62%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
38%
13 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
62%
Parfüm geceye uygun
GECE
38%
13 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
43%
Orta Nota
37%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
23%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
15%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
15%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
46%
13 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2007 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 95
6066 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Tom Ford Black Orchid Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
11 Adet Oy Kullanılarak
58 Puan Aldı

Tom Ford Black Orchid Bayan Parfüm Yorumları

https://www.albertosego.com/alberto-sego-orc-unisex-parfum-kod-no-1144

en iyi muadillerinden birini buradan satın alabilirsiniz.
Black Orchid, 2006 yılında koku şirketi Givaudan'ın parfümcüleri tarafından yaratıldı. Oryantal bir şipre olarak ilan edildi.
Black Orchid zengin ve klasik olarak karanlıktır; kokusu, en iyi parfüm evlerinin en iyi kreasyonlarıyla uyumludur. Zengin, koyu siyah orkide ve baharat izleriyle lüks ve şehvetli bir koku, modern ve zamansız. Siyah Orkide'nin uzun ömürlü ve yaygın bir auraya sahip olduğu söylenebilir.
biraz ağır bi koku. fakat çok farklı. çekici. 2 fis yeter. tam bir kış parfümü
aşırı belirgin ve aşırı fark edici. Ben erkek birey olarak kullanıyorum bu parfümü ve çok memnunum. Bu parfüme alışanlar kesinlikle diğer parfümlere kokmuyor der. Ağır tonda bir parfüm bunu bilerek alın.
bu parfümün yerine alberto sego markasının ORC modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum. Ayrıca black orkid içindeki o ince nüans rahatsız edici ekşi nota da bulunmuyor.
Kesinlikle farklı. Asla piyasa kokusu değil tabi sahtelerini, doldurmalarını göz önünde bulundurmazsak ;) ... niş kalitesinde olduğunu düşündüğüm tamamıyla unisex bulduğum bir koku. Genel olarak erkeklere yakıştırdığım doğrudur. Bunun velvet orchidi ise bayanlara yakışan black orchid çizgisinde ilerleyip bir tık feminenleşen halidir......... =)
Çok iyi. Gerçek şu ki, TF Black Orchid aynı zamanda şaşırtıcı ve sarsıcıdır. Kullanmak, sessiz bir filmde seyirci gibi hissettiriyor.
Kolayca deşifre edilemeyen bir aura yaratan özel şeyler hissettiren bir koku. Arkadaşlarınıza tarif edebileceğiniz ayırt edici notalara sahip kokuları seviyorsanız, Black Orchid size göre. Kullandığım her toplu taşıam aracı içerisinde parfümümü soran oldu. Gerçi şu ana kadar artık herkesin bildiği bir parfüm haline geldi. Ortalık sahteleri ile dolu buna da dikkat edilmesi gerekiyor.
İlk kullandığım andan itibaren hemen ona aşık oldum. Uzun zamandır kendisi ile ayrıyız çünkü Kilian kullanıyorum şu an. Onu tekrar test etmek isteyip istemediğimden emin değilim. Sonuçta güzel bir koku. En azından denemeye değer ve ona aşık olabilirsiniz.
Tom Ford'un başka bir harika parfümü. Bu modeline de bayılıyorum. Çok iyi harmanlanmış. Unisex ve erkek arkadaşım dahi çaktırmadan kullanıyor. Siyah orkide losyon kremi ​​ile kullanınca performans tavan yapıyor. Uzun ömürlü: 9/10 Farkedilir: 9/10 Parfümün kokusu:10/10. Toplam: 10/10 :D mükemmel bence.
Bugün bu parfümü yeniden kullanmaya karar verdim. Bayanlar bolca yorum yazmış ama bence harika bir erkek kokusu. Daha karanlık bir kış kokusu olarak düşünülebilir. Taze hissettiren ama yoğun bir koku. Çok sıcak havalarda kullanmamak şartıyla mevcut ilkbahar kokusu olabilir.
Bu koku açıkça çok polarize şekilde aşk ve nefreti yansıtıyor. Black orchid i çok seviyorum. Bu çok benzersiz, çok unisex, çok seksi. Başka bir parfüm ile karşılaştırılamayacağından ve çoğu kişi tarafından sevildiğinden dolayı çıkışında bomba gibi patladı zaten. Uzun zaman kayıp bir arkadaşın sizinle buluşması gibi ilk sıktığımda çok özel duygular hissettirdi. Kesinlikle deneyiniz. Ortalıkta aşırı derecede çakması bulunuyor. Şişesini bile aynı şekilde yapmışlar. Tester denilen veya 100-200 liraya satılan black orchidler gerçek değil bu arada. SOnra kullanıp burda olumsuz yorumlar yapmamalısınız.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER