Bergamot

Bergamot

Kakule

Kakule

Pembe biber

Pembe biber

Antep fıstığı

Antep fıstığı

Yasemin

Yasemin

Sümbülteber

Sümbülteber

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Kehribar

Kehribar

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Benzoin

Benzoin

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

üst nota oranı
Üst Nota

% 66

orta nota oranı
Orta Nota

% 23

alt nota oranı
Alt Nota

% 11

90

20-55

2016

2874

kalıcılık

% 72

KALICILIK
farkedilirlik

% 74

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 71

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 29

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 29

İLKBAHAR
yaz

% 14

YAZ
sonbahar

% 43

SONBAHAR
kış

% 14

KIŞ
gündüz

% 29

GÜNDÜZ
gece

% 71

GECE
captcha
Daha hafif, daha az ciddi ve Frédéric Malle Carnal Flower parfümüne aşırı derecede benziyor. İncelemelere göre daha ağır olacağını düşünmüştüm. 5 - 6 saat kalıcılığı var ki bu da bir yaz kokusu için çok da kötü değil.
Enfes açılış: hindistancevizi, sümbülteber ve ylang ylang karışımı. Ylang ylang'ı sevmememe rağmen baş bunda sevdim. Hindistancevizi ile karıştırmak ona kremsi, soğuk, kumsal bir hava veriyor. Daha sonra kayboluyor ve hibiskusa benzer bir kokuya dönüşüyor (benim fikrim) Açılış size pahalı, sofistike bir tat verse de satın alacağımı sanmıyorum. Bu fiyata bununla kapışacak 2-3 ayrı parfüm modeli alabilirim.
Fazla abartılmış ve bana pahalı geldi. Bu hoş bir koku tamam ama bu fiyat nedir? Fiyatı kadar bana özel gelmiyor. Hindistan cevizi iyi ayarlı. Tatilde sahilde uzanma hissi gibi. Sıcak ve soğuk aylarda da güzel ve kullanılabilri. Tatlı ama tiksindirici boğucu bir tatlı değil. Sorun fiyatı. Hoş olmayan bir koku değil TF fiyatlarda biraz insaflı olmalı.
Muhteşem. Bu zamana kadar var olan en klas yaz kokusu. Evet güneş kremi gibi kokuyor ama mümkün olan en iyi ve en pahalı şekilde. Güneş şapkaları, pırıl pırıl beyaz havlular, tropikal esintiler, hindistancevizi zenginliği. Sofistike ve zarif. Antalya'da 5 yıldızlı bir tatil beldesinin havuzunda oturmak, bundan önce bir zamanlar nerede olduğumuzu hatırlamak gibi. Çok güzel bir Tom Ford parfüm modeli klasiği.
Enteresan ve etkileyici. Anlat deseniz kokuyu tarif edemem. Herkes beğenir mi? Beğenen de peşini bırakmaz diye düşünüyorum.
Çok enteresan bir koku içerisinde bulunan kakule ayrı bir hava katmış. Tom Ford parfümleri zaten kalitesi tartışılmaz
Başarılı muadilini arayanlar değerlendirebilir
https://www.albertosego.com/alberto-sego-unisex-parfum-kod-no-1496
black orchid modelinden sonra yeni bir efsane mi geliyor
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm