Tom Ford Tobacco Vanille Unisex Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Tom Ford Tobacco Vanille Unisex Parfüm

Tom Ford'un Tobacco Vanille modeli, kadınlar ve erkekler için hazırlanmış yani unisex oryantal baharat kokusu. Tobacco Vanille 2007 yılında sunulmaya başlatıldı. Üst notalarda tütün yaprağı ve baharatlı notalar; Orta notalarda tonka fasulyesi, tütün çiçeği, vanilya ve kakao; Taban notalarında kuru meyveler ve odunsu notalar bulunmaktadır.

En iyi muadilini satın almak için: Tobacco Vanille açık parfüm

Üst Nota
Tütün

Tütün

Baharatlı notalar

Baharatlı notalar

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Orta Nota
Vanilya

Vanilya

Kakao Kabuğu

Kakao Kabuğu

Alt Nota
Kuru meyveler

Kuru meyveler

Odunsu notalar

Odunsu notalar

Tom Ford Tobacco Vanille Unisex Parfüm Kalıcı mı?

Tom Ford Tobacco Vanille Unisex Parfüm kalıcılık konusunda toplam 22 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 63 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 68 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
63%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
68%
22 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
64%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
36%
11 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
64%
Parfüm geceye uygun
GECE
36%
11 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
70%
Orta Nota
22%
Alt Nota
8%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
18%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
36%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
18%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
27%
11 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
2007 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 96
6835 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Tom Ford Tobacco Vanille Unisex Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
11 Adet Oy Kullanılarak
67 Puan Aldı

Tom Ford Tobacco Vanille Unisex Parfüm Yorumları

https://www.albertosego.com/alberto-sego-tbc-unisex-parfum-kod-no-1150

en iyi muadillerinden birini buradan satın alabilirsiniz
bu parfümün yerine alberto sego markasının 1150 modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum. Bu biraz daha tom forddan dumansılık özelliği fazla.
Prive formülü muhtemelen Kilian Straight'den bariz bir soygun yapılarak alınmış. Notalara göre bana böyle görünüyor. Muhtemelen Kilian'ı canlandıran bazı önerileri olan birileri ile işbirliği içerisinde yapılmış. Çok pahalı ve parasına değmez.
Aşık olduğum ilk Tom Ford kokusu. Buna sahip olduğuma çok sevindim çünkü çok güzel. Denemeden anlatılabilen bir parfüm değil diyeceğim ama bazı arkadaşların yorumları cidden parfümleri kullanmadan dahi güzel ipuçları verebiliyor. Kendilerini tebrik ediyorum.
Uygulama üzerine bir Tom Ford parfümünden daha fazlasını beklediğimden dolayı oldukça hayal kırıklığına uğradım. Tom Ford parfümlerine hayran olduğumu ayrıca belirtmem gerekiyor. İlk püskürtme, neredeyse bulantı ve baş ağrısına neden oldu. Aşırı püskürmeme rağmen bile durum bundan ibaret. Çok yoğu bir parfüm. Bazıları 6 saat filan kalıyor demiş ama bu parfümü ceketime sıktım ve 1 haftadır üzerine yapıştı. Ben beğenmedim koku olarak.
Tobacco Vanille'nin ilk püskürtüldüğündeki kokusu bana Play doh oyun hamuru kokusunu hatırlatıyor. Böyle hisseden tek kişi ben miyim? :P
Gerçekten çok seviyorum. Sadece bir açık hava kokusu. Baharat ve vanilya ile karıştırılmış tütün ilk dediğim ikiliyi birbirine bağlar. Genel olarak herkes için uygun olmayan bir lexury parfüm. PArfüm gibi parfüm.
Nişanlım bunu kullandığında resmen çıldırıyorum ve onu koklamayı bırakamıyorum. Bu şişeyi içerisinde parfümden daha fazlası var. Harika ötesi bir şey bu ya. Tatlı ama aşırı tatlı değil. İlk sprey yoğun ve dumanlı ve vanilyanın kokusunu alabiliyorum. Büyük bir uzun ömürlülük ile kullanabileceğiniz bir parfüm. Ben bile kullanıyorum arada :D
Tütün ve vanilya topraklarına mistik bir yolculuk. Cildinizdeki ilk patlama, tütün dokunuşuyla saf vanilyaya bir deniz dalışı gibidir. Daha sonra hafif baharat aroması, kuru meyve, karanfil ve bir tutam tarçın ortaya çıkar. Farkedilirlik çok güçlüdür ve performans 10 saat uzun ömürlüdür. Harika bir unisex ve rafine edilmiş kış parfümü. Yerçekimi gibi çalışır, insanları yaklaştırır ve gitmesine izin vermez. Mükemmel bence. Her kuruşuna değiyor.
Harika bir koku, ama daha fazlasını arayacağım. Tütünün burada sert olarak kabul edildiğini duydum. Bu koku iyi harmanlanmış ve tütünden biraz daha fazla vanilyaya sahip. Bu unisex ve çok çekici. Emin değilim, eğer Serge lutens Cherugi'den hoşlanırsam bunu bırakabilirim. Öneren çok oldu çünkü. Uzun ömürlü projeksiyon süresi benim üzerimde ortalama 6 saattir ancak daha fazla kalıcılığının başka arkadaşlarımın teninde olduğunu onlar tarafından duydum. Birde burun alışıyor ya çevremdeki insanlara da sormam lazım belki 6 dan fazla kalıyor ama benim hissettiğim süre ortalama bu.
Çok iyi tütün kokusu alamıyorum ama sadece tatlılık hissettiren notalar topluluğuna sahip. Vanilya, bal ve biraz baharat kokusu aldım. Niş kalitesi ile çok doğal kokuyor. Tatlı kokuları seviyorsanız deneyin. Orjinali ile sağda solda satılan çakmaları asla karşılaştırılamayacak bir parfüm onuda belirteyim.
Prive formülü muhtemelen Kilian Straight'den bariz bir soygun yapılarak alınmış. Notalara göre bana böyle görünüyor. Muhtemelen Kilian'ı canlandıran bazı önerileri olan birileri ile işbirliği içerisinde yapılmış. Çok pahalı ve parasına değmez.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER