Tütün çiçeği

Tütün çiçeği

Tütün

Tütün

Baharatlı notalar

Baharatlı notalar

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Vanilya

Vanilya

Kakao Kabuğu

Kakao Kabuğu

Kuru meyveler

Kuru meyveler

Odunsu notalar

Odunsu notalar

üst nota oranı
Üst Nota

% 70

orta nota oranı
Orta Nota

% 22

alt nota oranı
Alt Nota

% 8

96

20-60

2007

1982

kalıcılık

% 66

KALICILIK
farkedilirlik

% 67

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 63

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 38

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 25

İLKBAHAR
yaz

% 25

YAZ
sonbahar

% 13

SONBAHAR
kış

% 38

KIŞ
gündüz

% 50

GÜNDÜZ
gece

% 50

GECE
captcha
bu parfümün yerine alberto sego markasının 1150 modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum. Bu biraz daha tom forddan dumansılık özelliği fazla.
Prive formülü muhtemelen Kilian Straight'den bariz bir soygun yapılarak alınmış. Notalara göre bana böyle görünüyor. Muhtemelen Kilian'ı canlandıran bazı önerileri olan birileri ile işbirliği içerisinde yapılmış. Çok pahalı ve parasına değmez.
Aşık olduğum ilk Tom Ford kokusu. Buna sahip olduğuma çok sevindim çünkü çok güzel. Denemeden anlatılabilen bir parfüm değil diyeceğim ama bazı arkadaşların yorumları cidden parfümleri kullanmadan dahi güzel ipuçları verebiliyor. Kendilerini tebrik ediyorum.
Uygulama üzerine bir Tom Ford parfümünden daha fazlasını beklediğimden dolayı oldukça hayal kırıklığına uğradım. Tom Ford parfümlerine hayran olduğumu ayrıca belirtmem gerekiyor. İlk püskürtme, neredeyse bulantı ve baş ağrısına neden oldu. Aşırı püskürmeme rağmen bile durum bundan ibaret. Çok yoğu bir parfüm. Bazıları 6 saat filan kalıyor demiş ama bu parfümü ceketime sıktım ve 1 haftadır üzerine yapıştı. Ben beğenmedim koku olarak.
Tobacco Vanille'nin ilk püskürtüldüğündeki kokusu bana Play doh oyun hamuru kokusunu hatırlatıyor. Böyle hisseden tek kişi ben miyim? :P
Gerçekten çok seviyorum. Sadece bir açık hava kokusu. Baharat ve vanilya ile karıştırılmış tütün ilk dediğim ikiliyi birbirine bağlar. Genel olarak herkes için uygun olmayan bir lexury parfüm. PArfüm gibi parfüm.
Nişanlım bunu kullandığında resmen çıldırıyorum ve onu koklamayı bırakamıyorum. Bu şişeyi içerisinde parfümden daha fazlası var. Harika ötesi bir şey bu ya. Tatlı ama aşırı tatlı değil. İlk sprey yoğun ve dumanlı ve vanilyanın kokusunu alabiliyorum. Büyük bir uzun ömürlülük ile kullanabileceğiniz bir parfüm. Ben bile kullanıyorum arada :D
Tütün ve vanilya topraklarına mistik bir yolculuk. Cildinizdeki ilk patlama, tütün dokunuşuyla saf vanilyaya bir deniz dalışı gibidir. Daha sonra hafif baharat aroması, kuru meyve, karanfil ve bir tutam tarçın ortaya çıkar. Farkedilirlik çok güçlüdür ve performans 10 saat uzun ömürlüdür. Harika bir unisex ve rafine edilmiş kış parfümü. Yerçekimi gibi çalışır, insanları yaklaştırır ve gitmesine izin vermez. Mükemmel bence. Her kuruşuna değiyor.
Harika bir koku, ama daha fazlasını arayacağım. Tütünün burada sert olarak kabul edildiğini duydum. Bu koku iyi harmanlanmış ve tütünden biraz daha fazla vanilyaya sahip. Bu unisex ve çok çekici. Emin değilim, eğer Serge lutens Cherugi'den hoşlanırsam bunu bırakabilirim. Öneren çok oldu çünkü. Uzun ömürlü projeksiyon süresi benim üzerimde ortalama 6 saattir ancak daha fazla kalıcılığının başka arkadaşlarımın teninde olduğunu onlar tarafından duydum. Birde burun alışıyor ya çevremdeki insanlara da sormam lazım belki 6 dan fazla kalıyor ama benim hissettiğim süre ortalama bu.
Çok iyi tütün kokusu alamıyorum ama sadece tatlılık hissettiren notalar topluluğuna sahip. Vanilya, bal ve biraz baharat kokusu aldım. Niş kalitesi ile çok doğal kokuyor. Tatlı kokuları seviyorsanız deneyin. Orjinali ile sağda solda satılan çakmaları asla karşılaştırılamayacak bir parfüm onuda belirteyim.
Prive formülü muhtemelen Kilian Straight'den bariz bir soygun yapılarak alınmış. Notalara göre bana böyle görünüyor. Muhtemelen Kilian'ı canlandıran bazı önerileri olan birileri ile işbirliği içerisinde yapılmış. Çok pahalı ve parasına değmez.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm